Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

İnternet çağının belki de en güzel nimetlerinden biri de Google AdWords. Web siteniz istediğiniz başarıyı yakalayamamış olabilir yahut ziyaretçi sayınızı yükseltmek isteyebilirsiniz ya da internet reklamları sayesinde satışlarınızı canlandırmayı planlıyor olabilirsiniz. İşte tüm bu amaçlarla bu gün Google AdWords oldukça popüler durumda.

Hem, artık internetsiz bir hayatın düşünülememesi hem de dünyanın en büyük arama motoru Google’ın kullanım sayısının fazlalığı bu iki avantajı yan yana getirmiş durumda.

Peki, oldukça popüler olan Google AdWords nedir ve neden bu kadar yoğun bir ilgi mevcut?

Google AdWords, anahtar kelime odaklı, arama sonuçlarında gerilerde olan web sitelerini daha yukarılara taşımaya yönelik, tıklama başına maliyet sistemi üzerine kurulu olan ücretli bir reklam aracıdır.

En çok kullanılan arama motoru olması ve bütçeye göre reklam yapıyor olması, Google AdWords’ ün bu kadar tercih edilmesinin sebeplerinin başında geliyor. Daha fazla kullanıcı daha fazla ziyaretçi demektir ne de olsa ve bunu yaparken bütçenize göre bir adımla başlamak elinizde. Günlük olarak hesaplanan reklamlar için 15 TL gibi bir bütçe ile başlangıç yapmak mümkün.

Müşteri kitlenizi hedeflemeniz mümkündür. Yayınlanacak olan reklamların hangi ülke yahut hangi illerde yayınlanacak olması tamamen reklam sahibine aittir. Böylece de hedef kitleye daha çabuk ulaşılır.

İşin en cazip yanı ise, reklamların tıklanıp web sitesine ziyaretçi gelmesi durumunda ya da telefonla aranması halinde ödeme yapmıyor olmanız. Geri dönüş olmuyorsa reklamlara, ücret ödenmiyor olması büyük bir avantaj ancak burada asıl önemli olan etkin reklamlarınız. Çünkü mutlaka dönüş olacaktır ancak satış yine sizin hazırladığınız etkin içeriklere bağlı. Bu yüzden gerek görseller gerekse açıklamalar ziyaretçileri etkileyecek tarzda olmalı.

Ücretsiz üye olunan Google AdWords’ de reklam vermeniz için öncelikle anahtar kelimelerinizi belirlemeniz gerekiyor. Ardından seçilen anahtar kelimeler için tıklama başına vermek istediğiniz en yüksek tutarı belirliyorsunuz. Buraya kadar tüm yetkinlik size ait. Bundan sonraki süreçte ise, Google AdWords anahtar kelimelere 1 ila 10 arasında Kalite Puanı verir. Bu kelimelerle arama yapıldığında, tüm reklam verenlerin Kalite Puanları ve tıklama başına maliyetleri çarpılarak bir açık arttırma yapılır. Bu işlemin sonunda da bu anahtar kelimelerde sizin sıralamanız belirlenir.

Kısaca bu şekilde çalışan sistem ayırdığınız bütçe ve seçtiğiniz kelimelerin etkinliğine göre size hizmet sunuyor ve kazanmanız için büyük bir Pazar oluşturuyor.


Google Adwords Reklamları hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.