e-Pazarlama

e-Pazarlama

İnternet çağının hayatımıza kazandırdığı bir kavram olan e- pazarlama, bu gün artık vazgeçemeyeceğimiz bir durum olarak hayatımızda yerini almış bulunuyor.

E- pazarlama nedir, sorusuna verilebilecek en kestirme cevap; ürün ve ya servislerin internet üzerinden pazarlanması, olacaktır. İnternetin yayğınlaşması ve artık her bireyin günlük olarak internete giriyor olması, tüm ihtiyaçların da yine internetten kısa sürede karşılanması durumunu ortaya çıkardı. Bunun doğal sonucu olarak da, bu gün e- pazarlama ile iç içe yaşıyor bulunuyoruz.

İnternet üzerinden ticaret yapma; daha büyük kitlelere ulaşma, daha uzak mesafelere hızla ulaşma, müşteriler ile daha etkin yakınlık, masraflardan tasarruf ve zamandan kazanma imkanları ile pek çok avantajı beraberinde getirirken e- pazarlama stratejilerine uyulmadığı taktirde verilen emekler boşa çıkacak ve sonuç elbette fiyasko olacaktır.

Verdiğiniz emeğin karşılığını almak ve işinizde başarınızı arttırmak istiyorsanız size faydası olacak e- pazarlama yöntemleri dikkate almanız gerekiyor. Bu yöntemlere kısaca değinelim.

E- posta pazarlama; e-mail gönderimi ile pek çok kullanıcıya ulaşıp, özel kampanya, iskonto, duyurmak istediğiniz her hangi bir reklamı kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Doğru zamanda yapılan e-mail gönderimi ile pek çok geri dönüş alınabilmekte ve ciddi kar sağlanabilmektedir.

Arama motoru optimizasyonu; ziyaretçi sayısını arttırmak ve tarayıcıların sitenizi fark edebilmesi için, basit ve anlaşılır içerikler ile sürekli yenileme yapmak gerekmektedir. SEO kurallarına uygun olarak hazırlanan içerikler sitenin ilk sıralara yükselmesine ve daha fazla ziyaretçi çekmesine neden olacağı için bu da daha fazla kar anlamına gelecektir.

İçerik pazarlama; satışa sürülen ürünler ile ilgili deneyimlerin paylaşılması sürekli müşterilerin oluşmasını sağlar. Pratik bilgiler okuyucuların bilgilenmesi sağlayacağı için site daha çok dikkat çekecek ve bu şekilde sitenin trafiği artacaktır.

Sosyal medya etkisi; e- pazarlamanın belki de en büyük desteği sosyal medyadır. Sosyal medyada yapılan kampanyalar dikkat çekmenizi sağlayacak ve pek çok takipçiye ulaştıracaktır sizi.

Sadece birkaç tanesini paylaştığımız bu yöntemler e- pazarlamada olmazsa olmaz. Başarıya ulaşmak ve etkin bir satış ağı yakalayabilmek için stratejileri doğru kullanmak gerekiyor. Hepimiz biliyoruz ki, başarı asla tesadüf değildir.

Detaylı bilgi alabilmek ve sorularınız için 0 (850) 885 11 03 numaralı telefondan, [email protected] e-posta adresinden ve web sitesi içerisinde yer alan iletişim formlarından uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Seeding

İnternetin sihirli dünyasında firmaların tanıtım için kullandıkları yollardan biri de Seeding. Bu gün artık internetin gücünü ve hayatımızdaki yetkinliği tartışmıyor...

E-posta Pazarlama

Online alışverişin yaygınlaşması çok fazla stratejinin gelişmesine neden oldu. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz e-posta pazarlama. Tıklama oranının diğer online reklam yöntemlerind...

Sosyal Medya Yönetimi

Bu gün pek çok firma reklam için artık sosyal medyaya şans tanımakta ve sosyal medya yönetimi sayesinde istediği başarıyı yakalayabilmekte.Sosyal medya artık her alanı kuşat...

Facebook Reklamları

Facebook reklamları bu gün hepimizin gözünün önünden şerit gibi geçen, her gün sıkça karşımıza çıkan ve artık kanıksadığımız reklamlar.Zaman...

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerin hem kabusu hem de en büyük dostu. Eğer web siteniz arama motoru optimizasyonu ile uyumlu ise keyfinize diyecek yoktur, çünkü ist...

Google Adwords Reklamları

İnternet çağının belki de en güzel nimetlerinden biri de Google AdWords. Web siteniz istediğiniz başarıyı yakalayamamış olabilir yahut ziyaretçi sayınızı yükseltmek isteyebi...