Tasarım Devri

Tasarım Devri

Tasarım; sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanı da sağlamaktadır. Tasarım başkasına devir edilebilir. Böyle bir durumda tüm haklar süresiz olarak devir alan şahıs yada firmaya geçmektedir. Tasarım devir işlemi ile devir edenin tasarım üzerindeki tüm hakları son bulmaktadır.

Gelişime ve yenilikçiliğe önem veren firmalar için devir anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Tasarım devir işlemi, o tasarımın ne kadar değer gördüğünün ve sanayiye uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum tasarım sahiplerinin gerçek anlamda özgün ürünler yapabildiklerinin kanıtıdır. Ticarileşebilen bir tasarım katma değeri yüksek bir ürün demektir.

Tasarım deviri başvuru sahibi ve devir alan arasında noter kanalı ile yapılacak bir devir sözleşmesinin Türk Patent ve Marka Kurumu'na sunumu ile gerçekleşmektedir. İlgili sözleşmenin Türk Patent ve Marka Kurumu siciline mutlak olarak kayıt edilmesi gereklidir.

Tasarım devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.


Tasarım Devri hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.