Marka Lisans İşlemi

Marka Lisans İşlemi

Tescilli bir markanın marka sahibi tarafından verilen kullanım hakkı lisans olarak adlandırılır. Lisans işlemi marka tescil kapsamında yer alan mal veya hizmetlerin tamamını kapsayabileceği gibi, bir kısmı üzerinden de sağlanabilir.

Lisans; inhisari lisans veya inhisari olmayan lisans şeklinde verilebilir.

İnhisari lisans kapsamında marka sahibi hakkını saklı tutmadıkça markasını kendisi kullanamadığı gibi başkalarına da kullanım hakkı veremez.

İnhisari olmayan lisans kapsamında marka sahibi kendisi markayı kullanabileceği gibi başkalarına da bu hakkı verebilmektedir.

Markalaşmaya önem veren firmalar için lisans anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Markalar üzerindeki lisans talepleri, o markanın ne kadar değer gördüğünün ve tercih edildiğinin kanıtıdır. Bu durum marka sahiplerinin gerçek anlamıyla da marka yaratabildiklerinin de bir göstergesidir. Marka sahipleri tescilli markalarını tek eline almışlar ve sonsuz kullanım hakkı sahibi olmuşlardır. Bu hak kendilerine lisans anlaşmaları ile gelir elde etme olanağı da sağlamaktadır.

Marka lisans işlemleri hak kaybı yaratabilecek anlaşmalar olduğundan konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.


Marka Lisans İşlemi hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.