Yurtdışı Marka Tescili

Yurtdışı Marka Tescili

Marka tescil belgeleri sadece başvurusu yapılan ülke sınırları dahilinde geçerli olduğundan, koruma talep edilen ülkeler için harici yurtdışı başvuru yapılması gereklidir. Tüm dünyada geçerli olan bir tescil sistemi bulunmamaktadır. Türkiye’ de tescil edilmiş bir markanın sadece Türkiye içerisinde korumasının var olması özellikle ihracat yapan firmaların çok dikkat etmesi gereken bir husustur. Tescilsiz bir marka ile yurtdışına yapılan satış işlemi global ticaret hayatında firma adına büyük risk yaratmaktadır. Dış pazar dada var olmak isteyen üreticiler için yurtdışı marka tescili kaçınılmaz hale gelmiştir. Unutulmamalıdır ki büyümenin yolu markalaşmadan geçmektedir. Dünya sahnesinde firmalar markalarını korudukları ölçüde var olmaktadırlar.

Yurtdışı marka tescili için kriterleri ve tescil bölgeleri birbirinden ayrı olan başvuru yöntemleri bulunmaktadır.

- İlgili ülkenin kendi patent ofisine direk başvuru yapılması . ( Bu yöntem ile yapılacak başvurularda ilgili ülkede ki çözüm ortakları önem arz etmektedir. MGR Patent olarak müvekkillerimizin hak kaybı yaşamaması adına çözüm ortaklarımızı en güvenilir ve hızlı vekil firmalardan seçmekteyiz. )

- Madrid Protokolü kapsamında WIPO başvurusu

- Avrupa Topluluk marka başvurusu(CTM)

- Afrika Fikri Mülkiyet Organizasyonu tescil başvurusu (OAPI)

Dünya ülkelerinin markalaşma kriterleri farklılık gösterebilmektedir. Bu sebep ile yurtdışı marka tescil işlemi gerek ön araştırma gerekse başvuru ve süreç takip noktasında uzmanlık gerektiren bir konudur. Firmamız bünyesinde yurtdışı marka tescil müracaatları uzman bir ekip tarafından titizlikle takip edilmektedir. Başvuru aşaması öncesinde ön araştırma tarafımızdan yapılmakta ve başvuru şekli konusunda deneyimlerimiz doğrultusunda en güvenilir yol haritası çizilmektedir. Unutulmamalıdır ki markalaşma zor ama sonucu başarıya çıkan bir yoldur. Markanın tescil edilmesi kadar devamında takip edilmesi ve haklarının tam korunması da hizmet kapsamımıza girmektedir.


Yurtdışı Marka Tescili hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.