Tanınmış Marka Müracaatı

Tanınmış Marka Müracaatı

Tanınmış marka ; hedef kitleyi düşünmeksizin toplumun tüm kesimleri tarafından hatırlatmaya gerek duyulmaksızın bilinilirliği yüksek olan markaların gelen tanımıdır. Tanınmış marka olabilmek için mutlaka ilgili karar merci olan Türk Patent ve Marka Kurumu'na müracaat yapılması ve tanınmışlığın dayanak evraklar ile birlikte ispat edilmesi gerekmektedir. Tanınmış markanın kabulü ise o markanın resmi kurum tarafından bilinilirliğinin ispatlandığı anlamına gelmektedir.

Tanınmış marka sahibine prestij ve üst düzey bir koruma sağlamaktadır.

Sağladığı avantajları sıralarsak ;

- Tanınmış bir markanın aynısı yada benzeri , kendi tescilli olduğu sınıflar haricinde de korumalı sayılmakta ve bu başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Buda markanın taklit edilmesini engellemekte önemli rol oynayacaktır.

- Olası hukuksal bir durumda , karşı tarafın sağlamaya çalıştığı taklit yada haksız rekabeti ispatlamak daha mümkün olmaktadır.

- Markaya getirdiği saygınlık ile birlikte rekabet ortamında firmaya rakiplerine göre avantaj sağlamaktadır.Alıcı nezdinde marka da kalite algısı yaratmaktadır. Buda tercih edilir olmayı beraberinde getirir.

- Pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilecek önemli bir argümandır. Tanınmış marka olunması güçlü bir reklam altyapısı yaratmaktadır. Bu sebep ile ilgili markalı ürünlerin satışı kolay , ticari getirisi yüksek olacaktır.

Markanın tanınmışlığının ispat edilmesi öncelik ile firmanın yapısına ve sağlayabileceği tanınmışlığı destekleyen argümanlara daha sonrasında ise dosyanın eksiksiz hazırlanabilmesi için uzman bir vekil kadroya bağlıdır.


Tanınmış Marka Müracaatı hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.