Marka Yenileme

Marka Yenileme

Tescilli markaların koruma süresi başvuru tarihinden itibaren 10 yıldır. Markanın varlığının devam edebilmesi için 10 yıllık süreçler içerisinde Türk Patent Enstitüsü nezdinde yenileme taleplerinin yapılması gerekmektedir.Marka 10 yıllık süreçlerde yenilemesinin yapılması şartı ile marka sahibine süresiz koruma hakkı verir.

Marka yenileme işlemi , tescil süresinin bittiği günden önceki 6 aydan itibaren başlamaktadır. Bu süre aşıldığı taktirde ek harç ücreti ödemek koşulu ile 6 aylık cezalı marka yenileme hakkı verilmektedir. ilgili süreler içerisinde yenilemesi yapılmayan markalar hükümsüz kılınmaktadır.

Vekilliğini yaptığımız müşterilerimizin tüm markalarının koruma süreleri sona ermeden önce bildirmek firmamız takibinde olan bir işlemdir.Bu durum müşterilerimizin hak kaybı yaşamasını engellemektedir.


Marka Yenileme hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Marka Yenileme ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Markamızın yenileme sürecinde talepte bulunmaz ve farklı bir işletme markamız için tescil talebinde bulunur ise ne yapabiliriz?

Böyle bir durumda yapılan başvuruya bülten süreci içerisinde iken itirazda bulunur ve reddini talep edebiliriz.

Markamızın yenilemesini yaptığımız tarih mi 10 yıllık yeni periyod için geçerli sayılmaktadır?

Marka yenileme işlemi, tescil sürecinin bittiği tarihten 6 ay önce başlamaktadır. Bu 6 aylık süreç içerisinde istediğiniz tarihte yenileme talebi yapabilmektesiniz. Ancak her durumda yenilemeniz son günden itibaren geçerli kılınmaktadır ve yenileme tarihi marka tesciliniz devam ettiği sürece değişmemektedir.


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.